BLOG,  Porządki i Odgracanie

Uporządkuj salon z listą zadań do pobrania

Zorientowałam się, że na blogu niezbyt często pojawiał się temat porządkowania salonu. Dlaczego?

Może dlatego, że salony są tak różne od siebie pod względem wielkości, zawartości i przeznaczenia.

Przygotowałam dla ciebie liste zadań, która wydaje mi się bardzo uniwersalna i powinno dać się ją zastosować w większości salonów.

Kliknij w chmurkę lub pobierz TUTAJ

Szczególnie zachęcam Cię do skupienia się na zadaniach z sekcji odgracania. Jeżeli masz typ salonu, jakim i ja dysponuję – nazywam go kameleon – ze względu na to ile potrafi pełnić funkcji.

Mój jest raczej strefą niż osobnym pomieszczeniem. W dzień jest miejscem rodzinnej rozrywki i dzieje się tu wszystko, wieczorem znikają z niego ślady zabawy z dzieckiem, papiery, jedzenie i staje się klimatycznym miejscem do wielogodzinnych rozmów z drugą połową lub miejscem gdzie wije sobie gniazdko w kocu i piszę choćby ten wpis. Czasem pełni jeszcze więcej funkcji, bo dochodzi do tego jeszcze funkcja spania lub przyjmowania gości.

Utrzymanie porządku jest trudniejsze i wymaga ciągłego odnoszenia czegoś, gdzieś, aby powierzchnia mogła pełnić kolejną w ciągu dnia funkcję.

Mimo to, ta strefa “dla dorosłych” jest dla nas bardzo ważna, gdy nasz dom otula już cisza 🙂

W ramach przypomnienia linkuję Ci wszytskie listy zadań, które zostały przygotowane w ramach wyzwania Uporządkowany i Dobrze Zorganizowany Dom z Architektem Porządku

Harmonogram Wyzwania

Rozkład jazdy wpisów z tej serii i okreslenie czasu, w jakim osoby biorące udział w wywaniu mają “ogarnąć” daną przestrzeń
  • Łazienka
  • Apteczka
  • Sypialnia
  • Szafa
  • Biżuteria
  • Kuchnia
  • Pokój dziecka – aż dwie listy do pobrania

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 1 =