BLOG,  Porządki i Odgracanie

Porządkowanie sentymentów. Lista do pobrania

W pierwszej edycji wyzwania Uporządkowany i Dobrze Zorganizowany Dom z Architektem Porządku, zadanie związane z porządkowaniem sentymentów, również zamykało wyzwanie 🙂

Dlaczego zawsze zostawiam ten punkt na koniec?

Jeżeli działałaś zgodnie z harmonogramem – masz pewnie uporządkowane większość przestrzeni w swoim domu – mam nadzieję, że towarzyszy Ci w związku z tym większy spokój, a nawet jeżeli masz coś jeszcze do zrobienia, to wystarczy, że wrócisz do którejś z publikowanych list wyzwaniowych i bez zbędnego zastanawiania się od „od czego by tu zacząć?” szybko ogarniesz daną przestrzeń.

Do grzebania w sentymentach, jest moim zdaniem potrzebny odpowiedni czas, nastrój i miejsce – dlatego mimo tego, że moim zadaniem jest motywowanie Cię do działania – nie będę naciskać na to, żebyś wykonała to zadanie do przyszłego piątku.

Porządkowanie sentymentów – ma być dla Ciebie przyjemnością, nagrodą. Chwilą na przywołanie pięknych wspomnień i pożegnanie się z tymi, które nie są Ci już potrzebne, nie budzą w Tobie żadnych emocji.

Mimo tego, że staram się być minimalistką to uważam, że są takie przedmioty – w użytkowym znaczeniu, bez większego sensu ale które, jeżeli wywołują w nas dobre wspomnienia, pozytywne emocje – powinny z nami zostać.

Jeżeli chcesz dokładniej zapoznać się z moim podejściem do sentymentów, zajrzyj do wpisu z zeszłego roku (znajdziesz, tam również kilka podpowiedzi dotyczących sposobów ich przechowywania): Czy pozbywać się sentymentów?

Teraz przygotowałam dla Ciebie listę, która wierzę, że będzie pomocna, gdy zasiądziesz do przeglądania swoich skarbów.

Kliknij w chmurkę lub pobierz TUTAJ

Ten wpis publikuję w trudnym momencie, związanym z pandemią koronawirusa, okresem kiedy mamy ograniczoną możliwość spotykania się z bliskimi osobami – być może zajęcie się teraz sentymentami idealnie uzupełni lub wzbudzi potrzebę dłużej rozmowy przez telefon.

Powspominania fajnych miejsc, śmiesznych sytuacji, wyjątkowych wydarzeń – czyli przywoła to do czego sentymenty, mają nam właśnie służyć.

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

48 + = 55