Porządkowanie domowych dokumentów. Lista do pobrania

utworzone przez | mar 27, 2020 | BLOG, Porządki i Odgracanie, Wyzwania | 3 Komentarze

Porządkowanie domowych dokumentów może być procesem dość wymagającym, ale gwarantuje, że dobrze przemyślana strategia organizacyjna i dogłębne przekopanie się przez domowe archiwum sprawi, że odzyskasz spokój i poczucie kontroli, a najbliższemu poszukiwaniu potrzebnego dokumentu nie będzie towarzyszyła nerwówka i poczucie totalnego nieogarnięcia.

Kiedy należałoby się zająć porządkowaniem dokumentów?

 • dokumenty są w różnych miejscach w domu
 • nie wiesz, gdzie są najważniejsze dokumenty
 • na myśl o poszukiwaniu dokumentu, dostajesz dreszczy
 • inni domownicy nie wiedzą, gdzie szukać lub odłożyć jakiś dokument

Jeżeli choć jeden punkt odpowiada Twojej sytuacji, to warto przeprowadzić takie porządki lub zastanowić się nad lepszą organizacją.

Jeżeli jeszcze nie czujesz mocy, żeby podjąć się tego wyzwania przeczytaj proszę jaka przydarzyła mi się sytuacja: CZERWONY SEGREGATOR

W każdym domu proces porządkowania i organizacji będzie wyglądał ciut inaczej. Czas potrzebny na porządki również będzie się różnił. Przygotowałam dla Ciebie listę zadań, która wydaje mi się być bardzo uniwersalna.

Kliknij w chmurkę lub pobierz TUTAJ

Jeżeli chodzi o system przechowywania dokumentów, to masz do wyboru wiele rozwiązań. Znajdź dla siebie najlepszy, ale pomyśl też o tym, że pewnie nie zawsze masz czas, aby z każdym papierkiem lecieć od razu do segregatora.

Bardzo pomocne do przechowywania dokumentów na chwilę – ale nadal w porządku jest stworzenie sobie takiej przestrzeni, w której możesz dokonywać wstępnej selekcji. Dobrze sprawdzą się do tego kuwetki lub po prostu teczki.

Ja stosuję system podziału dokumentów na dwa: do schowania i do załatwienia.

Link do teczki z przegródkami i jeszcze jedna

Jeżeli potrzebujesz dzielić dokumenty od razu na więcej kategorii, to na rynku są dostępne teczki z dużą ilością kieszonek.

Na dokumenty firmowe mam regalik z szufladami – bardzo fajnie się sprawdzają. Wcześniej trzymałam dokumenty w transparentnych kuwetkach, ale te stroszące się papiery nigdy nie wyglądały jakoś szczególnie estetycznie.

Powodzenia w porządkach. W weekend zaprezentuje na moim Instagramie i Facebooku, moje rozwiązania organizacyjne jeżeli chodzi o przechowywania dokumentów.

3 komentarze

 1. klimatyzacja brzeg

  Świetne artykuły dotyczące mieszkań, w zamian za przeczytanie artykułu moge dodac od siebie tylko tyle, że w ostatnio miałem super zrobiona klimatyzację w warsztacie w Brzegu. Polecam by była to naprawde fachowa robota warta swojej i tak taniej ceny 🙂

  Odpowiedz
 2. Ola

  Super podpowiedzi w artykule. Bardzo pomocny. Nie działa niestety lista do pobrania ani tutaj ani przy innych postach pomocnych w odgracaniu przestrzeni 🙁

  Odpowiedz
 3. KarolinaF

  Nie lubię porządkować dokumentów. Nigdy nie wiem, które dokumenty mogę już wyrzucić, a które powinnam jeszcze zostawić. Ten wpis mi wiele rozjaśnił. Cenne rady i uwagi. W końcu mam motywację, by się za to zabrać. Dziękuję! 🙂

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

Witaj!

Nazywam się Agnieszka Witkowska i jestem Architektem Porządku. Doradzam oraz projektuje indywidualne rozwiązania w zakresie przechowywania i organizacji przestrzeni. Uważam, że uporządkowany i dobrze zorganizowany dom, to dopiero początek, większych zmian w życiu. Piszę nie tylko o porządkowaniu, ale również o bliskiej mi sferze życia, jaką jest rozwój osobisty.

Sklep

Szukaj

Archiwum

Archiwa