BLOG,  Porządki i Odgracanie

Porządek w miejscu pracy. Lista zadań do pobrania

Ta lista wyzwaniowa, zupełnie nie wtrzeliła się w czas, bo pewnie większość osób pracuje teraz z domu lub nie pracuje wcale, publikuję ją jednak, aby wyzwanie było kompletne. Będzie też przydatne dla osób, które już od dawna mają zorganizowane miejsce pracy w domu.

Kliknij w chmurkę lub pobierz TUTAJ

Praca z domu (jeżeli nie byłaś do tego przyzwyczajona), może wydawać się trudna do zorganizowania. Aby dostarczyć Ci przydatną i wartościową treść postanowiłam podzielić się z Tobą moimi 3 złotymi zasadami, które pomagają mi w realizacji zadań zawodowych i którymi sama się kieruję odkąd pracuję tylko z domu (od stycznia br.)

Rozmowa z domownikami

Nasz dom, to miejsce pracy mojej i Biga. Nasza rozmowa o pracy dotyczyła głównie tego, jakich potrzebujemy warunków, aby pracować efektywnie.

Big do pełnego skupienia potrzebuje odosobnienia, ja natomiast jestem w stanie pracować (tak samo jak spać) praktycznie w każdych warunkach.

Jestem w stanie odłączyć się nawet przy “pełnej chacie”, ale nie mogę się skupić w zabałaganionej przestrzeni, a Bigowi nie przeszkadza pod tym względem praktycznie nic 🙂

Plan dnia

Kolejnym krokiem było ustalenie, które z nas – kiedy pracuje. Ja jestem efektywna zadaniowo od rana, a kreatywność włącza mi się szczególnie nocą – gdy już przebije granicę zmęczenia. Big rano jest nieprzytomny, bo jest typową sową i pracuje głównie nocą.

Obecność w tym czasie dziecka w domu, oczywiście wymaga od nas prezycyjnego podziału obowiązków i jasnego określenia, kiedy i kto odpowiada na prośby: “poproszę banana”, “poproszę parówkę”, “chce mi się pić” i milion dwieście innych, nawet gdy są kierowane są Mamo! lub Tato!

W planowanie dnia, został zaangażowany również Borys, któremu wyjaśniliśmy, że pracujemy z domu, ale czas na zabawę z nim jest dla nas nadal równie ważny i taki czas, gdy jesteśmy dla niego w 100% również został precyzyjnie zaplanowany.

Nie robimy bałaganu

Natualnym jest, że im więcej zadań realizowanych jest w domu i im więcej osób jest w to zaangażowanych, tym większy bałagan może się tworzyć. Dlatego reguła odkładaj na miejsce jest tu najistotniejsza.

Obecna sytuacja, to dobry moment na rozmowy i wyrabianie przydatnych nawyków. Może warto ustalić sobie pewne zasady z domownikami, zarówno w kwestii pracy, jak również innych sfer życia.

Zdrówka i odporności. Do zobaczenia na Facebooku i Instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

74 − 65 =