BLOG,  Organizacja Przestrzeni,  Sposoby na

Moje pierwsze DIY regał na samochodziki

Miniony weekend zaliczam do tych ulubionych. Nie lubię leżeć plackiem – nie odpoczywam w ten sposób. Co więcej, zazwyczaj pozycja pozioma wywołuje u mnie od razu poczucie senności. Mam trochę tak jak rekin, jeżeli nie będę w ruchu to opadnę na dno 🙂 (tak się dzieje, bo rekiny nie mają pęcherza pławnego – taka ciekawostka z mojej strefy wiedzy bezużytecznej).

 

Moim idealnym sposobem na oderwanie się od gonitwy, jaką funduję sobie każdego tygodnia i zresetowanie głowy jest tworzenie czegoś kreatywnego. Jeżeli może to być jeszcze przydatne w organizacji lub może sprawić komuś przyjemność, to jestem w stanie siedzieć nad tym pół nocy.

 

Takie wyzwanie kreatywne postawiłam sobie na ten weekend.

Od jakiegoś czasu moi ukochani mężczyźni, zbierają miniaturki samochodzików. Obecnie to 12 sztuk z serii BMW i PORCHE, które Big konsekwentnie odbiera w nagrodę za zbieranie punktów na stacji Shell. Nie potrafię jeszcze ocenić, który cieszy się bardziej, z każdego przywleczonego do domu egzemplarza 🙂 Tak czy inaczej, dotychczasowy domek stał się zbyt mały na ten zbiór.

 

Ja nie przepadam za kolekcjonowaniem przedmiotów i jestem domowym strażnikiem minimalizmu, ale jeżeli im to sprawia taką radość — to nie daję sobie nawet prawa do narzucania im moich zasad, w tym zakresie. Szanujemy swoje potrzeby ze wzajemnością.

 

Big obiecał zbierać tylko autka z jednej serii, a nie kupować każdy badziew na czterech kółkach, Bobo obiecał sprzątać je każdego wieczoru, żeby Matka nie odpaliła wrotek na jednym z jego pojazdów, a więc nie pozostało mi nic innego, jak znaleźć sposób na organizację miejsca dla tych cudeniek.

 

W sobotę dokumentowałam postęp prac nad regałem na autka na Instagramie i Facebooku, ale to blog jest moją najbardziej stabilną i niezależną przestrzenią, dlatego zamieszczam zmontowany film, z tych krótkich relacji.

 

Mam nadzieję, że ten materiał przypadnie Ci do gustu. Jeżeli postanowisz wypróbować mój sposób i zbudujesz taki regalik, będzie mi bardzo miło, gdy podzielisz się efektem w formie zdjęć 🙂

 

Zapraszam do oglądania !

(Uwaga!!! Tylko dla widzów o mocnych nerwach. W filmie gościnnie występuje pewien „potwór” 🙂 )

Tak jak już zapowiadałam, do końca bieżącego roku chcę uruchomić mój kanał na YouTube, więc podobnych filmów możesz spodziewać się więcej. Na początek wystartuję z seriami: “Sposoby na …”, “Odgracanie i organizacja w domu” oraz “Organizacyjne DIY”.

 

Daj znać w komentarzu: Na jaki film od Architekta Porządku czekasz najbardziej?

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

47 + = 50