Moje pierwsze DIY regał na samochodziki

utworzone przez | sie 28, 2018 | BLOG, Organizacja Przestrzeni | 8 Komentarze

Miniony weekend zaliczam do tych ulubionych. Nie lubię leżeć plackiem – nie odpoczywam w ten sposób. Co więcej, zazwyczaj pozycja pozioma wywołuje u mnie od razu poczucie senności. Mam trochę tak jak rekin, jeżeli nie będę w ruchu to opadnę na dno 🙂 (tak się dzieje, bo rekiny nie mają pęcherza pławnego – taka ciekawostka z mojej strefy wiedzy bezużytecznej).

Moim idealnym sposobem na oderwanie się od gonitwy, jaką funduję sobie każdego tygodnia i zresetowanie głowy jest tworzenie czegoś kreatywnego. Jeżeli może to być jeszcze przydatne w organizacji lub może sprawić komuś przyjemność, to jestem w stanie siedzieć nad tym pół nocy.

Takie wyzwanie kreatywne postawiłam sobie na ten weekend.

Od jakiegoś czasu moi ukochani mężczyźni, zbierają miniaturki samochodzików. Obecnie to 12 sztuk z serii BMW i PORCHE, które Big konsekwentnie odbiera w nagrodę za zbieranie punktów na stacji Shell. Nie potrafię jeszcze ocenić, który cieszy się bardziej, z każdego przywleczonego do domu egzemplarza 🙂 Tak czy inaczej, dotychczasowy domek stał się zbyt mały na ten zbiór.

Ja nie przepadam za kolekcjonowaniem przedmiotów i jestem domowym strażnikiem minimalizmu, ale jeżeli im to sprawia taką radość — to nie daję sobie nawet prawa do narzucania im moich zasad, w tym zakresie. Szanujemy swoje potrzeby ze wzajemnością.

Big obiecał zbierać tylko autka z jednej serii, a nie kupować każdy badziew na czterech kółkach, Bobo obiecał sprzątać je każdego wieczoru, żeby Matka nie odpaliła wrotek na jednym z jego pojazdów, a więc nie pozostało mi nic innego, jak znaleźć sposób na organizację miejsca dla tych cudeniek.

8 komentarzy

 1. Beata

  Wow, kanał na YT czekam na to. Bardzo fajnie się Ciebie ogląda. Ja czekam na relacje ze sprzątania szafy.

  Odpowiedz
  • ArchitektPorzadku

   Beata,

   dziękuję za miłe słowa !!! Oczywiście sprzątanie szafy jest na liście?

   Odpowiedz
 2. Marzena

  Oglądałam relacje w sobotę i niedzielę na Insta. Nie mam dzieci, ale tak myślę że to może być pomysł na toaletkę w wersji mini. Jakie wymiary ma ta skrzyneczka po takim złożeniu?

  Odpowiedz
  • ArchitektPorzadku

   Ooooo, bardzo dobry pomysł ! Zamieszczę z myślą o Tobie taką aranżacje tego pudełka!

   Odpowiedz
 3. Olka

  Ja poproszę duuuużo sposobów na…usuwanie plam z dziecięcych ubrań.

  Odpowiedz
  • ArchitektPorzadku

   Olka, nie ma problemu. Bluzki do before-after Bobo dostarcza na bieżąco 🙂

   Odpowiedz
 4. Architekt Łódź

  Całkowicie zgadzam się z autorem tekstu. Kawał dobrej roboty.

  Odpowiedz
 5. Rafixxx32

  Mój pierwszy regał był od razu na książki – i co ciekawe już ze dwa lata dobrze się sprawdza. Głównie dlatego, że darowałem sobie kleje, ale wykorzystałem wkręty do drewna i wszystkie elementy w ten sposób połączyłem. Ogólnie duża satysfakcja z efektu, a to najważniejsze w DIY.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 4 =

Witaj!

Nazywam się Agnieszka Witkowska i jestem Architektem Porządku. Doradzam oraz projektuje indywidualne rozwiązania w zakresie przechowywania i organizacji przestrzeni. Uważam, że uporządkowany i dobrze zorganizowany dom, to dopiero początek, większych zmian w życiu. Piszę nie tylko o porządkowaniu, ale również o bliskiej mi sferze życia, jaką jest rozwój osobisty.

Sklep

Szukaj

Archiwum

Archiwa