Organizacja Przestrzeni

Etykiety na pojemniki kuchenne. Po co mi to i jak je samodzielnie wykonać?

Wiem, że wiele osób czekało na ten wpis. Szczególnie po tym, jak na moim Instastories otworzyłam przed Wami moje szafki w kuchni.

Cieszę się, że ten materiał miał taki pozytywny odzew. Dostałam tak dużo pytań „Skąd te etykiety na pojemnikach?”, że postanowiłam opisać Wam cały proces ich tworzenia.

Zarówno w moim życiu zawodowym, jak również prywatnym na okrągło przewija się pytanie „Po co mi to?” „Po co Ci to?”, dlatego w pierwszej kolejności muszę na nie odpowiedzieć:

Po co mi te etykiety na pojemnikach w kuchni?

Pojemniki IKEA 365+

Etykiety to gotowa lista zakupowa.

I to nie tylko dla mnie, ale również dla pozostałych członków naszej rodziny. Nie zastanawiamy się „czego tu brakuje?”, tylko czytamy właśnie z etykiet. W okresach, gdy totalnie brakuje mi czasu, zdarza się że robię po prostu zdjęcie szafki i mam gotową listę.

Etykiety oznaczają stałe miejsce produktu

Chodzi tu zarówno, o to by np. do pojemnika po pachnących wiórkach kokosowych nie nasypać następnie bułki tartej, jak również o to by każdy z nas w to samo miejsce chował zapasy. O ile ja jeszcze pamiętam, co gdzie trzymam – to Big nie przykłada raczej do tego nadzwyczajnej uwagi. Dlatego jego i moje rozpakowywanie zakupów bardzo różniło się od siebie. Zapasy lądowały w różnych miejscach przez co kupowaliśmy przy kolejnej okazji te same rzeczy, a wiadomo jak to się kończy… Ups termin spożycia …

Etykiety ułatwiają poruszanie się po kuchni gości

Nie to, żebyśmy prowadzili mikro motel, ale czasem z kuchni korzysta, pod naszą nieobecność moja Mama lub Teściowa, które zostają z Borysem, chcę aby czuły się w niej swobodnie.

Etykiety na pojemnikach wyglądają fajnie

Tak po prostu 🙂

A po co mi pojemniki? – na to pytanie odpowiem w kolejnym wpisie…

Zabierajmy się do robienia etykiet:

Potrzebujemy:

  • Listę sypkich produktów, które przechowujemy lub chcemy przechowywać w pojemnikach
  • Centrymetr, linijkę do zmierzenia pojemników
  • Folię samoprzylepną do drukarki. Ja swoją kupiłam na allegro: 29,90 za 10 arkuszy: LINK DO LISTY AUKCJI Z FOLIAMI
  • Drukarki
  • Nożyk do tapet lub nożyczek
  • Spirytus do odtłuszczenia pojemnika

Krok 1

Zaplanuj ile, jakich i jakiego rozmiaru etykiet potrzebujesz

Krok 2

Ja swoje etykiety robiłam w bezpłatnym programie graficznym CANVA (najpierw zaprojektowałam z „Elementów” i „Tekstu” jedną etykietę – a potem skopiowałam ją tyle razy ile potrzebowałam etykiet), ale możesz spokojnie odpalić Word, wstawić tabelkę z wymiarami komórek odpowiadającym Twoim przyszłym etykietom. Wpisać nazwy produktów i pobawić się czcionkami. Moje ulubione czcionki w Word, do etykiet: Herculanum, Chalkduster, Comic Sans, Bradley Hand Bold, Marker Feld.

Krok 3

Wydrukuj etykiety najpierw na zwykłym papierze i przymierz, czy na pewno to dobry rozmiar dla Twoich pojemników, sprawdź czy nie ma literówek.

Krok 4

Umieść w drukarce kartki z folią samoprzylepną (w mojej drukarce, folią do góry), najlepiej pojedynczo każdy arkusz. Wydruk z laserowej drukarki był gotowy od razu, gdy drukuję na atramentowej to daję projektowi chwilę odsapnąć, żeby napisy się nie rozmazały. Można dodatkowo delikatnie spryskać arkusz lakierem do włosów, dla zabezpieczenia wydruku.

Krok 5

Wytnij etykiety nożyczkami lub nożykiem do tapet. Odtłuść powierzchnię, na której będziesz przyklejać etykietę. Etykietę zacznij przyklejać od środka, gładząc jej powierzchnię ku brzegom, żeby pozbyć się bąbelków powietrza.

Gotowe!

A teraz niespodzianka!!!

Przygotowałam dla Was identyczne, jak moje, gotowe etykiety. Choć dostałam propozycję, aby zacząć je sprzedawać 🙂 to postanowiłam podzielić się nimi w zamian za Twój uśmiech i w podziękowaniu za to, że tu jesteś i czytasz moje wpisy.

Etykiety na pojemniki kuchenne gotowe do wydrukowania. Pobierz

Etykiety na pojemniki kuchenne Ikea VARIERA gotowe do wydrukowania. Pobierz

Będzie mi niezmiernie miło jeżeli po oklejeniu swoich pojemników moimi etykietami, pochwalisz się tym na swoim profilu na Facebook lub Instagram, oznaczając mnie @architektporzadku – bo wtedy mam szansę to zobaczyć i mieć zaciesz, jak nie wiem co 🙂

52 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 2