Porządkowanie sentymentów. Lista do pobrania

utworzone przez | kw. 4, 2020 | BLOG, Porządki i Odgracanie, Wyzwania | 10 Komentarze

W pierwszej edycji wyzwania Uporządkowany i Dobrze Zorganizowany Dom z Architektem Porządku, zadanie związane z porządkowaniem sentymentów, również zamykało wyzwanie 🙂

Dlaczego zawsze zostawiam ten punkt na koniec?

Jeżeli działałaś zgodnie z harmonogramem – masz pewnie uporządkowane większość przestrzeni w swoim domu – mam nadzieję, że towarzyszy Ci w związku z tym większy spokój, a nawet jeżeli masz coś jeszcze do zrobienia, to wystarczy, że wrócisz do którejś z publikowanych list wyzwaniowych i bez zbędnego zastanawiania się od „od czego by tu zacząć?” szybko ogarniesz daną przestrzeń.

Do grzebania w sentymentach, jest moim zdaniem potrzebny odpowiedni czas, nastrój i miejsce – dlatego mimo tego, że moim zadaniem jest motywowanie Cię do działania – nie będę naciskać na to, żebyś wykonała to zadanie do przyszłego piątku.

Porządkowanie sentymentów – ma być dla Ciebie przyjemnością, nagrodą. Chwilą na przywołanie pięknych wspomnień i pożegnanie się z tymi, które nie są Ci już potrzebne, nie budzą w Tobie żadnych emocji.

Mimo tego, że staram się być minimalistką to uważam, że są takie przedmioty – w użytkowym znaczeniu, bez większego sensu ale które, jeżeli wywołują w nas dobre wspomnienia, pozytywne emocje – powinny z nami zostać.

Jeżeli chcesz dokładniej zapoznać się z moim podejściem do sentymentów, zajrzyj do wpisu z zeszłego roku (znajdziesz, tam również kilka podpowiedzi dotyczących sposobów ich przechowywania): Czy pozbywać się sentymentów?

Teraz przygotowałam dla Ciebie listę, która wierzę, że będzie pomocna, gdy zasiądziesz do przeglądania swoich skarbów.

Kliknij w chmurkę lub pobierz TUTAJ

Ten wpis publikuję w trudnym momencie, związanym z pandemią koronawirusa, okresem kiedy mamy ograniczoną możliwość spotykania się z bliskimi osobami – być może zajęcie się teraz sentymentami idealnie uzupełni lub wzbudzi potrzebę dłuższej rozmowy przez telefon.

Powspominania fajnych miejsc, śmiesznych sytuacji, wyjątkowych wydarzeń – czyli przywoła to do czego sentymenty, mają nam właśnie służyć.

10 komentarzy

  1. feb.net.pl

    Właśnie tego było mi trzeba! Świetnie, że starasz się też iść w tą stronę, oby tak dalej.

    Odpowiedz
    • Ada

      Niestety linki nie działają.

      Odpowiedz
  2. Ewa

    Cześć 🙂 niedawno postanowiłam uporządkować całe mieszkanie, łącznie z każdą szufladą. Artykuły z bloga są bardzo pomoce! Dziękuje 🙂 jednak nie mogę w żaden sposób zobaczyć ani pobrać żadnej z list dodawanych w postach (ani na telefonie ani na laptopie). Czy robię coś źle? Jest jakaś możliwość zdobycia list?
    Pozdrawiam 😉

    Odpowiedz
  3. Zosia

    Bardzo fajny wpis! Gratulacje. Niestety nie działają linki do pobrania 🙁 Czy uda się to naprawić?

    Odpowiedz
  4. Basia

    Mi też nie działają linki. Pozdrawiam!

    Odpowiedz
  5. Ilona

    Kiedy wszystko sobie uporządkuje, nawet jeśli chodzi tylko o rzeczy materialne, czuję większy spokój. Zdecydowanie bardziej wolę mieć wszystko zorganizowane, zaplanowane – nie jestem typem osoby spontanicznej.

    Odpowiedz
  6. Tamara

    Więcej takich artykułów! 🙂 Idealne zadanie na jesienne, listopadowe wieczory! Pozdrawiam! 🙂

    Odpowiedz
  7. EwelinaK

    Porządkowanie rzeczy, do których mamy sentyment jest niezwykle trudne, ale potrzebne. Lista bardzo praktyczna. Pomogła mi w moim porządkach. Starałam się do niej dostosować i wyszło super. Dzięki za inspirację! 🙂

    Odpowiedz
  8. ewa

    Oj ja też muszę zabrać się za porządki 😉 Póki co to staram się skupić na nauce języka angielskiego bo planuję za jakiś czas wyjechać do pracy za granicę

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

69 − = 60

Witaj!

Nazywam się Agnieszka Witkowska i jestem Architektem Porządku. Doradzam oraz projektuje indywidualne rozwiązania w zakresie przechowywania i organizacji przestrzeni. Uważam, że uporządkowany i dobrze zorganizowany dom, to dopiero początek, większych zmian w życiu. Piszę nie tylko o porządkowaniu, ale również o bliskiej mi sferze życia, jaką jest rozwój osobisty.

Sklep

Szukaj

Archiwum

Archiwa