Odgracanie garażu, piwnicy lub strychu to zmora wielu osób. Nie ma niestety magicznego zaklęcia, które sprawi, że te wszystkie niepotrzebne rzeczy nagle znikną – no chyba, że zadzwonisz do mnie i umówimy się na decluttering, ale i tak będzie wymagało to od Ciebie pewnych nakładów pracy, związanych ze wspólnym przejrzeniem i segregacją nagromadzonych skarbów – ponieważ totalnie bezduszne wywożenie całej zawartości Twoich domków dla przydasi, na wysypisko to nie moja bajka.
Niezależnie od tego, czy podejmiesz się tej walce w pojedynkę, z rodziną, czy z moją pomocą – trzeba zrobić coś pożytecznego, z tymi wszystkimi rzeczami.
Moi Klienci bardzo cenią sobie moje usługi za to, że po wykonaniu przeze mnie usługi, niepotrzebne rzeczy znikają z ich przestrzeni. Rozwożę je najczęściej bezpośrednio do potrzebujących, do domów dziecka lub zabieram w komis. O losie swoich rzeczy decyduje zawsze Klient.
Dziś chcę Cię zachęcić jednak do wdrożenia w życie najfajniejszej formy pozbywania się przedmiotów: ZORGANIZOWANIA SĄSIEDZKIEJ WYPRZEDAŻY GARAŻOWEJ.
Miałam już okazję organizować takie wydarzenia na poprzednim osiedlu i mimo, nawet raz nie trafionej pogody – zabawa udała się świetnie.
Instrukcja Krok po Kroku:
Jak zorganizować i przygotować się do Wyprzedaży Garażowej:
Zorganizuj miejsce
O ile nie planujesz zorganizować wyprzedaży tylko dla wybranej grupy znajomych w swoim ogródku, to ten krok ma największy priorytet. Mieszkając w jakiejś wspólnocie (na osiedlu bloków lub domów), zgłoś chęć zorganizowania wyprzedaży do administratora nieruchomości i przynależących terenów.
Zawnioskuj o wyznaczenie terenu, na którym można zorganizować wyprzedaż oraz ustal termin (najlepiej za około 2-3 tygodnie – wcześniej sprawdź koniecznie prognozę pogody).
Poproś o wsparcie w dystrybucji ogłoszenia o wyprzedaży do mieszkańców.
Przygotuj ogłoszenie
Po otrzymaniu zgody (zwykle nie ma z nią większych problemów), wyznaczeniu miejsca oraz dograniu terminu – przygotuj ogłoszenie o wyprzedaży.
Czytelne ogłoszenie mieszczące się na jednej stronie w formie .pdf do wydruku i do wysłania drogą mailową przez administrację do mieszkańców i ewentualnie .jpg do umieszczenia informacji w mediach społecznościowych.
Pomocna przy tworzeniu ogłoszenia będzie bezpłatna Canva, w której przygotujesz takie ogłoszenie nawet na gotowym szablonie.
Promocja wydarzenia
Wydrukuj kilka ogłoszeń i rozklej je w popularnych dla osiedla miejscach, np. wejście do klatek schodowych, tablice ogłoszeń dla mieszkańców, okolice garażu i śmietnika.
Opowiedz o wydarzeniu u lokalnych sklepikarzy i usługodawców, możesz poprosić ich o to, aby umieścili kartkę z ogłoszeniem również u siebie.
Utwórz wydarzenie na Facebooku – mieszkańcy tworzą bardzo często zamknięte grupy w mediach społecznościowych, które działają na zasadzie forum.
Przygotowanie przedmiotów do sprzedaży
Nadszedł czas na przygotowanie swoich rzeczy na sprzedaż.
Nie oczekuj, że to będzie bardzo rentowna sprzedaż. Podczas ustalania ceny kieruj się raczej intencją szybkiego zbycia rzeczy – stworzeniem super okazji, niż chęcią zwrotu z inwestycji lub dużym zyskiem.
Oznacz przedmioty cenami (wystarczą dobrze przyklejone żółte karteczki) lub ułóż je w grupy cenowe, np.
- Kolekcje czasopism, pluszowe zabawki, naczynia – grupa 2-5 zł/szt
- Książki, płyty DVD, drobne dekoracje domowe – grupa 10-15 zł/szt
- Zabawki dziecięce, małe AGD, planszówki, ubrania – grupa 20-25 zł/szt
Jeżeli jest to mała wyprzedaż osiedlowa, ciężko będzie przetransportować na nią przedmioty o większych gabarytach – tutaj możesz posiłkować się zdjęciami tych rzeczy. Jeżeli ktoś z sąsiadów będzie zainteresowany kupnem – to zakładam, że jesteście na tyle blisko miejsca, w którym mieszkacie, że możecie udać się do pomieszczenia, gdzie jest np. mebel.
Przygotowanie stoiska na wyprzedaż garażową
To punkt, nad którym naprawdę warto trochę popracować. W końcu na wyprzedaży nie będziesz jedynym wystawcą – zadbaj o stworzenie przyciągającego wzrok stoiska.
Zorganizuj koc lub pled (ja wybieram zwykle coś jaskrawego, przyciągającego wzrok), którym wydzielisz swoje miejsce do sprzedaży i wyeksponujesz na nim swój „towar”
Na drobiazgi i książki, warto przygotować sobie skrzynki lub pojemniki, w których zainteresowani będą sobie po prostu grzebać.
Można też zorganizować sobie stolik lub wieszak na ubrania.
Koniecznie wyczyść rzeczy, które chcesz sprzedać. Mimo tego, że zaoferujesz pewnie świetną cenę – to brudnych rzeczy sprzedawać nie przystoi.
Teraz trzeba tylko trzymać kciuki za pogodę 🙂
Sąsiedzka wyprzedaż garażowa, to świetna zabawa i okazja do zintegrowania się z sąsiedztwem. Ja zachęcam bardzo mocno, aby zaangażować do obsługi swojego stoiska również dzieciaki – to idealna okazja do zaszczepienia w nich odrobiny przedsiębiorczości 🙂
Udanej zabawy !
0 komentarzy