Porządki i Odgracanie

I Edycja Wyzwania. Harmonogram 2019

Oto jest, najbardziej oczekiwany wpis na blogu 🙂

Nawet nie wiesz, jak bardzo się cieszę, że ogłoszone przeze mnie wyzwanie Uporządkowany i dobrze zorganizowany dom z Architektem Porządku spotkało się, z tak pozytywnym odbiorem. Jeszcze dziś, gdy publikuję ten wpis zgłaszają się kolejne osoby:

Dołączając do zamkniętej grupy na Facebooku

Pisząc komentarze pod poprzednim wpisem Wyzwanie: Uporządkowany i dobrze zorganizowany dom

oraz pisząc w wiadomościach prywatnych na Instagramie.

Ooo Mamo! Jak mnie to cieszy!

W to wyzwanie wkładam, bardzo dużo serducha i zaangażowania, bo po części czuję się odpowiedzialna za Twoje postanowienia. Przyznam Ci się, że nagrywanie regularnych Stories, Live oraz terminowa publikacja przy pełnoetatowej pracy i energicznym trzylatku – wcale nie jest takie proste 🙂

Mimo tego, obiecuję że jeżeli naprawdę chcesz dotrzymać postanowienia, jakim jest uporządkowanie i dobra organizacja Twojego domu, to ja Ci w tym pomogę, jak tylko potrafię najlepiej.

Bez zbędnego wstępu uroczyście ogłaszam, że wyzwanie startuje dzisiaj !!!

Przygotowałam dla Ciebie harmonogram zadań na kolejne 30 tygodni do pobrania i wydrukowania. zapoznaj się z nim na spokojnie („ze spokojem” – dla mojego ukochanego Poznania):

POBIERZ

Co oznaczają daty?

Daty w poszczególnych boksach, to daty rozpoczęcia nowego zadania (kategorii rzeczy, którymi będziesz się zajmować) i jednocześnie daty moich wpisów na blogu,  w których będę umieszczała porady, instrukcje działania ‘krok po kroku’ oraz zdjęcia z inspiracjami organizacyjnymi. Na każde zadanie z harmonogramu masz 7 dni (takie są odstępy pomiędzy wpisami na blogu)

Jakich wydarzeń można się spodziewać w związku, z każdym nowym zadaniem?

Każdy nowy wiersz harmonogramu będzie poprzedzony moim wystąpieniem LIVE z sesją Q&A (na Facebook i Instagram), podczas której będę odpowiadała na Wasze pytania dotyczące poszczególnych zadań.

Pierwszy LIVE już w najbliższą niedzielę tj. 13.01.2019

W przypadku niektórych kategorii zaproszę do współpracy specjalistów, np.: szafa, apteczka, rośliny, telefon i komputer (nie wymienię teraz wszystkich – bo nie chcę psuć niespodzianki J). Specjaliści podczas spotkań live lub w wywiadach na blogu, podzielą się swoją fachową wiedzą na temat: Właściwego przechowywania produktów w domu lub odpowiedniego dbania o rzeczy.

Co oznaczają ‘Ćwiczenia nawyków’?

W ankietach, które przeprowadzałam w grupie na Facobooku – moi czytelnicy, bardzo często wskazywali, że zależy im na wyrobieniu w sobie nawyków, które pomogą utrzymać porządek na co dzień. Ćwiczenia nawyków, będą wiązały się z wykonywaniem codziennie przez 7 dni od daty wpisu, np. od 14.02.2019 pewnych rytuałów, które w tej dacie dokładnie opiszę.

Co daje mi obecność w grupie na Facebooku ‘Uporządkowany i dobrze zorganizowany dom z Architektem Porządku’?

Członkowie grupy, będą otrzymywali na swoich urządzeniach przypomnienia o wydarzeniach (o ile przypomnień, nie wyłączyli) takich, jak planowany LIVE, planowany wpis na blogu.

Grupa powstała również po to, by jej członkowie mogli swobodnie wymieniać się doświadczeniami, opiniami, zdjęciami z metamorfoz swoich przestrzeni – bez obawy, że wszyscy znajomi zobaczą ich ex-bałagan J

W grupie jest na dzień dzisiejszy 125 osób (chociaż zakładając grupę myślałam, że jak będzie 100 – to już będzie extra J) i zapewniam Cię, że nastawienie tych osób jest bardzo pozytywne i motywujące.  A przecież, o to chodzi w grupach wsparcia !

Co jeżeli nie mam konta na Facebooku?

Moje treści, które powstaną przy okazji trwającego wyzwania, nie będą ograniczone do publikacji jedynie w zamkniętej grupie na Facebooku. Materiały video, Live, moje zdjęcia będą dostępne również na Instagramie i na blogu. Jednak nie będąc w grupie, o kwestie pilnowania terminów musisz zadbać we własnym zakresie, np. wpisując daty z harmonogramu do swojego kalendarza lub umieszczając harmonogram w widocznym miejscu w domu.

Dochowywanie terminów i pewna regularność jest bardzo istotna w zakresie utrzymania motywacji, dlatego tak mocno zachęcam do dołączenia do grupy.F

Jeżeli jednak z jakiegoś powodu, nie możesz lub nie chcesz dołączyć do grupy na Facebooku, postanowiłam utworzyć harmonogram zadań i wydarzeń również w kalendarzu Google.

Wystarczy, że w komentarzu poniżej w polu e-mail wpiszesz swój adres gmail (widzę go tylko ja), a ja udostępnię Ci kalendarz w ciągu 24 h.

Czy mogę wykonywać zadania w innych terminach, niż wskazane w harmonogramie?

Oczywiście. Tworząc ten harmonogram zależało mi, aby był jak najbardziej uniwersalny. Ja będę pracowała z nim 30 tygodni, opisując każdą kategorię przez następne 30 czwartków do 01.08.2019.

Ty możesz wykonać te zadania w 30 dni, 30 weekendów, 30 piątków lub po prostu w 30 krokach w komfortowych dla Ciebie terminach. Daty w harmonogramie będą Ci wtedy pomagały w odnalezieniu wpisu na blogu, w którym znajdziesz dodatkowe inspiracje dotyczące organizacji poszczególnych miejsc 🙂

Czy mam coś przygotować do wyzwania?

Tak. Zorganizuj sobie pudełka, pojemniki lub miejsce w domu, w którym będziesz mogła odkładać rzeczy: do oddania, na sprzedaż i sentymenty. Sentymentami zajmiesz się na końcu (wg. Harmonogramu), natomiast rzeczy na sprzedaż i do oddania mając, w jednym miejscu szybciej upłynnisz 🙂

Jeżeli masz jeszcze jakiś pytania, daj znać w komentarzu !

3,2,1 Zaczynamy

Krok 1/30
  1. Wybierz jedną szufladę lub małą szafkę, której poświęcisz czas, w tym tygodniu.
  2. Uporządkuj i zorganizuj ją od początku do końca, nie przerywając tego innymi zadaniami. Zrób to tak, jak potrafisz najlepiej, włóż w to dużo serca. Niech ta jedna, mała przestrzeń wygląda tak, jakbyś chciała, żeby wyglądał cały Twój dom po ukończeniu naszego wyzwania
  3. Zrób zdjęcie przed i po
  4. Podziel się zdjęciami w zamkniętej grupie na Facebooku, na Instagramie (oznaczając mój profil @architektporzadku) lub mailem, tylko ze mną: architektporzadku@gmail.com

Termin na wykonanie zadania do 17.01.2019

Do dzieła!

Jeżeli masz jakieś pytania lub pomysły dotyczące wyzwania – daj znać w komentarzu 🙂

Jeżeli dołączasz dzisiaj do wyzwania, daj znać w komentarzu: PODEJMUJĘ WYZWNIE !!

33 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 7 =