Piżamy i domowy outfit – czyli jak wyglądać dobrze w domu?

utworzone przez | mar 7, 2019 | BLOG, Porady | 3 Komentarze

W tym tygodniu, uczestnicy wyzwania Uporządkowany i dobrze zorganizowany dom z Architektem Porządku, zajmują się porządkowaniem swojej „domowej” garderoby.

Poświęcenie odrębnego czasu dla tej części naszych ubrań nie jest przypadkowy. Porządkując szafy i garderoby z Klientkami, bardzo często jestem świadkiem tworzenia przez nie kategorii „po domu” i „do spania”.

W pierwszym odruchu lądują tam ubrania, które są najwygodniejsze, ale często również takie, w których wiedzą, że nie wyglądają najlepiej lub sama kondycja tych ubrań pozostawia wiele do życzenia.

Komponując swoje szafy zwykle skupiamy się na zestawach wyjściowych, zarówno tych bardziej i mniej formalnych. Zestawy po domu często komponowane są ze: spranych dresów, wyciągniętych T-shirtów i byle jakich kapci.

Oczywiście, że w domu powinnaś czuć się przede wszystkim wygodnie i na luzie. To jednak zupełnie nie koliduje z tym, aby był to strój, w którym wyglądasz na tyle dobrze, że bez wstydu możesz wyjść w nim na ulicę lub przyjąć niezapowiedzianych gości.

Z Bigiem i Borysem widzimy się głównie wieczorami w domu. Widzą mnie, gdy wychodzę rano „wyszykowana” do pracy. Nie wyobrażam sobie, aby po powrocie do domu, w trakcie zabawy i spędzania wspólnego czasu, widzieli mnie taką jakby nie zależało mi już, na tym jak wyglądam.

Skoro zależy mi na tym, aby wyglądać dobrze wśród ludzi, z którymi pracuję – to dlaczego ma mi nie zależeć, na tym jak wyglądam spędzając czas z ludźmi, których kocham?

Dlaczego nie miałabym się ubierać tak, by podobać się mężczyźnie, w którym jestem zakochana? I mam pewne podejrzenia, że On we mnie też 🙂

I co najważniejsze: dlaczego nie mam podobać się sobie, wtedy gdy mam czas dla siebie?

W tym tygodniu będę zachęcała Cię do przyłożenia większej uwagi do domowego outfitu.

Twoim zadaniem jest skomponowanie sobie 3-5 zestawów „po domu”.

Ubrania, z kategorii po domu, które:

 • nie są w Twoim rozmiarze
 • są zniszczone lub zaplamione
 • nie wyglądasz i nie czujesz się w nich dobrze

powinny raz na zawsze opuścić Twoją szafę.

Jeżeli chodzi o piżamy, to powyżej wspomniane zasady nie ulegają zmianie. Ma być wygodnie i ładnie. Zwróć jednak szczególną uwagę na materiał z jakich są wykonane Twoje piżamy. Nocą nasza skóra powinna oddychać. Najlepiej postawić na tkaniny naturalne: bawełna, len lub jedwab – w zależności od pory roku.

Mam nadzieję, że dasz się wciągnąć w komponowanie zestawów domowych i podzielisz się ze mną swoimi zestawami: w zamkniętej grupie na Facebooku: Uporządkowany i dobrze zorganizowany dom z Architektem Porządku lub Instagramie oznaczając mój profil @architektporzadku

3 komentarze

 1. Pani Komoda

  Ja staram się zawsze dobrze wyglądać. Wiadomo jak to w bloku codziennie ktoś może przyjść… Pozbyłam się już zniszczonych rzeczy. Mam tylko jeden komplet do malowania mebli. ?

  Odpowiedz
 2. Aloesowa Mama

  Bardzo ważne! Żeby czuć się dobrze, ze sobą- w domu.
  I nie zaniedbać się “bo to tylko dom”…
  Gdy nie czujemy się atrakcyjne, mamy mniejszą pewną siebie.
  Zadbajmy o siebie! NAWET W DOMU! 😀

  Odpowiedz
 3. Anna

  A mi się wydaje, że to akurat troszkę błąd rodziców.. Pamiętam jak byłam mała to miałam osobno rzeczy do noszenia w domu a osobno rzeczy do szkoły.. I nawet teraz słyszę wśród znajomych, że segregują odzież dla dzieci na te “domowe” i te “wyjściowe” bo przecież w domu można chodzić w rzeczach z dziurką, z plamą.. a to przede wszystkim chodzi o to, żeby dobrze się czuć i nie wstydzić się swojego wygląda w każdej sytuacji .. I to też nie chodzi o to, żeby zawsze mieć na sobie nowe rzeczy.. Tylko żeby wyglądać schludnie i czysto 🙂 Pozdrawiam!

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 2

Witaj!

Nazywam się Agnieszka Witkowska i jestem Architektem Porządku. Doradzam oraz projektuje indywidualne rozwiązania w zakresie przechowywania i organizacji przestrzeni. Uważam, że uporządkowany i dobrze zorganizowany dom, to dopiero początek, większych zmian w życiu. Piszę nie tylko o porządkowaniu, ale również o bliskiej mi sferze życia, jaką jest rozwój osobisty.

Sklep

Szukaj

Archiwum

Archiwa