100 dni bloga architektporzadku.pl

utworzone przez | paź 16, 2018 | BLOG, Takie moje | 27 Komentarze

Czuję się trochę tak, jakbym obchodziła swoje urodziny. Dzisiaj mija równo 100 dni od premiery mojego bloga (08.07.2018) a ja, wciąż pamiętam emocje, które towarzyszyły mi w tą piękną niedzielę, która była na tamten czas zamknięciem bardzo intensywnego etapu pracy: budowania bloga od podstaw, tworzenia pierwszych wpisów oraz promowania marki w social media.

Chcę dziś trochę powspominać i podzielić się moimi lekcjami z tego okresu. Przypomnieć: Dlaczego piszę tego bloga?, Dlaczego uważam, że temat porządków i organizacji jest ważny? Co się u mnie wydarzyło w przeciągu tych 100 dni w kontekście mojej działalności i prywatnie? oraz Co planuję dalej?

Dlaczego postanowiłam pisać bloga?

Początkowo blog znalazł się na liście elementów budowania mojej marki – Architekt Porządku – osoby zajmującej się zawodowo declutteringiem i organizacją przestrzeni. Miał być dodatkiem do standardowej, firmowej strony www.

Kiedy zaczęłam odliczać dni do premiery bloga w kanałach social media (Instagram i Facebook @architektporzadku), zauważyłam że osoby, które mnie obserwują potrzebują czegoś więcej…

Potrzebują wsparcia, motywacji do działania, porad, wskazówek – jak poradzić sobie z bałaganem i utrzymaniem porządku?

Zdałam sobie sprawę, że nie jestem w stanie fizycznie dotrzeć do wszystkich osób, które potrzebują mojej pomocy. Ale prowadząc bloga mogę dzielić się zdobytym doświadczeniem i wiedzą w zakresie tego: jak uporać się z nadmiarem rzeczy i bałaganem, organizować przestrzeń, codzienne czynności, jak zaangażować domowników do prac domowych (nawet tych najmłodszych) oraz zmienić podejście do porządków.

Dlaczego uważam, że temat porządków i organizacji jest ważny?

Jestem głęboko przekonana, że uporządkowany i dobrze zorganizowany dom to dopiero początek większych zmian w życiu.

Obserwując moich Klientów i samą siebie zauważyłam, że po uporządkowaniu swojego najbliższego otoczenia, w sposób naturalny przychodzi chęć na pracę nad lepszą organizacją czasu, bardziej świadome zarządzanie finansami osobistymi, a nawet prześwietlenie relacji osobistych.

To trochę jak ze zdrowym trybem życia. Zaczynasz np. od diety i regularnego odżywiania, naturalnym następstwem staje się dbanie o kondycję fizyczną i wygląd zewnętrzny. Siła jaka buduje się w Tobie przy tej przemianie sprawia, że stajesz się osobą bardziej otwartą i śmiałą.

Poprzez porządkowanie nabywamy dobrych nawyków i trenujemy kompetencje, które są potrzebne w innych sferach życia:

 • Pozbywanie się niepotrzebnych rzeczy, wzmacnia pewność siebie w podejmowaniu decyzji.
 • Odkładanie rzeczy na miejsce, buduje konsekwencję i systematyczność.
 • Ograniczanie ilości rzeczy, wpływa na racjonalizację zakupów.
 • Podział obowiązków domowych, uczy delegowania zadań i zarządzania sobą w czasie.
 • Organizacja miejsca, pobudza wrażliwość na estetykę i oddaje trochę czasu, który codziennie marnujemy na poszukiwanie potrzebnych rzeczy.

W uporządkowanym i niezagraconym, niepotrzebnymi rzeczami domu – lepiej odpoczywamy, uspokajamy się, mamy więcej czasu na to, co dla nas naprawdę ważne.

W uporządkowanym i niezagraconym pustymi przebiegami oraz toksycznymi relacjami życiu, jesteśmy bardziej efektywni, mniej zestresowani, szczęśliwsi.

Co się u mnie wydarzyło w te 100 dni w kontekście mojej działalności?

 Pisanie bloga utwierdziło mnie, że to czym się zajmuję jest potrzebne i w pełni zgodne z moimi wartościami i misją. To ważne, aby mieć takie przeświadczenie, gdy podejmujesz się pisania dla kogoś. Pozyskuję rzecz jasna, również dzięki temu, nowych Klientów i poszerzam swoją działalność, ale samo pisanie oraz kontakt z czytelnikami daje mi mnóstwo bezcennej radości i mobilizuje do dalszego działania.

W ciągu tych 100 dni, blog został odwiedzony 17 712 razy, przez prawie 6 tysięcy osób. Nie ścigam się z nikim, nie porównuję – jestem szczęśliwa, że blog jest czytany i że wśród czytelników są osoby, które korzystają z moich porad.

 • Opublikowałam – mam nadzieję 🙂 – 33 wartościowe wpisy. Z pełną listą można zapoznać się w zakładce SPIS ARTYKUŁÓW, a tutaj najchętniej czytane wpisy:
 1. Odgracanie i ograniczanie rzeczy w domu – od czego zacząć?
 2. Takie porządki to przyjemność – buty!
 3. Szafa, w której jest tylko to, w czym wyglądasz pięknie.
 4. Jak nauczyć trzylatka sprzątać w swoim pokoju.
 5. Jak dzielić obowiązki domowe – trochę inaczej.
 6. Moja droga do minimalizmu
 • zorganizowałam akcję Oszczędzanie przez Odgracanie #skarbonkamarzeń, której celem jest mobilizacja do sprzedaży zalegających w domu rzeczy:
 1. Oszczędzanie przez odgracanie. Weź udział w akcji #skarbonkamarzen
 2. Jak skutecznie sprzedawać rzeczy w Internecie? Przygotowanie do sprzedaży.
 3. Ciekawy i kompletny opis przedmiotów
 4. Jak i gdzie sprzedawać rzeczy?
 • zaangażowałam się w tworzenie i prowadzenie kursów dla rodziców w Samodzielniakach
 • poszerzyłam zakres usług o odgracanie firm oraz organizację, przyjaznej efektywności, przestrzeni w biurach.

Prywatnie:

 • weszłam na wyższy poziom planowania i organizacji czasu
 • nauczyłam się efektywnie wypoczywać w czasie wolnym
 • zarejestrowałam się w DKMS i zostałam potencjalnym dawcą szpiku
 • zakupiliśmy nowe mieszkanie i planujemy przeprowadzkę za 4 miesiące 🙂

Poza tym, poznałam wielu fantastycznych ludzi, którzy mają fantastyczną energię i również tworzą z pasją.

Co planuję dalej?

Oczywiście nadal regularnie prowadzić bloga i angażować się w nowe projekty 🙂

Obserwacje i rozmowy z moimi czytelnikami wskazują, że oczekiwana częstotliwość wpisów na blogu to minimum raz w tygodniu. Więc będę konsekwentnie i regularnie dostarczać artykuły.

Do końca września publikowałam dwa wpisy w tygodniu, ale otrzymywałam sygnały, że nie nadążacie i czytacie je hurtem 🙂 potwierdzały to również statystyki.

Biorąc pod uwagę, jak ciekawe formy komunikacji oferuje Facebook i Instagram, mam zamiar zintensyfikować tam swoje działania. Będziecie mogli spotkać mnie również w relacjach i na live 🙂 – będę o tym odpowiednio wcześniej komunikować.

NOWYM DNIEM PUBLIKACJI NA BLOGU będą CZWARTKI !!!

Pojawią się nowe kategorie wpisów, dotyczące m.in.:

 • planowania i zarządzania sobą w czasie
 • urządzania mieszkania od zera pod kątem dobrej organizacji
 • porad i sposoby na….
 • sekcja lifestyle

Niezmiennie będę pisała również o:

 • sprzątaniu
 • odgracaniu
 • organizacji przestrzeni

Będzie też trochę zmian wizualnych, ale będą to raczej poprawki niż rewolucja, bo z tego co wiem lubicie tą szatę graficzną i pozytywne kolory bloga 🙂

A teraz niespodzianka z okazji 100 dni bloga architektporzadku.pl !!!

Dla pierwszych 5 osób, które w komentarzu poniżej napiszą jaki temat z nowych lub obecnych kategorii będzie dla nich najbardziej przydatny, otrzymają ode mnie w prezencie moją usługę konsultacji on-line zupełnie za darmo !!! 

Wskazany temat podejmę w możliwie najszybszym czasie, a termin wykonania usługi określę indywidualnie z osobami, które zakwalifikują się do pierwszej piątki.

27 komentarzy

 1. Donkowo

  Jestem z Tobą od początku i bardzo lubię Twój blog i insta ♥️ zmotywowałaś mnie do odgracenia i obfocenia kilku rzeczy na sprzedaż zalegających w garażu – co prawda zrobiłam to po cichu bez hasztagowania Cię na insta i poszła na razie jednak rzecz ale jestem dobrej nadziejii ❤️ gratuluję 100 dni w blogosferze wiem jaka to ciężka praca bo kiedyś prowadziłam mamowego bloga ? to co by się przydało we wpisach to temat organizacji czapek z daszkiem czapkowego maniaka, pomysły na mądre zagospodarowanie szuflad ( bo z nimi mam największy problem – jest tam wszystko i nic , a bałagan w nich się sam robi ?) cudowności i jeszcze raz wszystkiego dobrego na te 100 dni ??

  Odpowiedz
  • ArchitektPorzadku

   Dziękuję, że ze mną jesteś ?? byłaś pierwsza ? prześlij proszę na mój mail architektporzadku@gmail.com zdjęcia rzeczy, powierzchni lub szafek, które mam Ci pomoc zorganizować.

   Odpowiedz
 2. Kadodax

  Gratulacje. Tak trzymaj. Dom uporządkowany to taki w którym chce się być. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • ArchitektPorzadku

   Dziękuję kochana ?❤️ Twojego komentarza nie wliczam do konkursu, bo rodzina konsultację ze mną ma zawsze gratis ????

   Odpowiedz
   • Kadodax

    ❤️?

    Odpowiedz
 3. Sylwia

  Ja bym chciała.nakbardziej wpadnie tematy na temat organizacji np jak zaplanować święta i nie zwariować

  Odpowiedz
  • Sylwia

   Czyli dla mnie będzie porady i sposób na ??

   Odpowiedz
  • ArchitektPorzadku

   Super temat, oczywiście na początku grudnia się go podejmnę ? Dziękuję, że ze mną jesteś ?? byłaś druga ? prześlij proszę na mój mail architektporzadku@gmail.com zdjęcia rzeczy, powierzchni lub szafek, które mam Ci pomoc zorganizować.

   Odpowiedz
 4. Karolcia

  Najfajniejsze będzie dla mnie poczytać o organizacji od zera. Teraz mam na to szanse, bo zmieniam miejsce zamieszkania. Poza tym mam pełną skarbonka w związku z akcją oszczędzanie poprzez odgracanie i za to ci dziękuję. Zainspirowałaś mnie ???

  Odpowiedz
  • ArchitektPorzadku

   Karolcia super. Cieszę się, że akcja #skarbonkamarzen wypaliła ? będę dokumentowała moje urządzanie nowego mieszkania i będę dzieliła się sposobami na organizację. Kiedy się przeprowadzasz? ?? byłaś trzecia z komentarzem ? prześlij proszę na mój mail architektporzadku@gmail.com zdjęcia rzeczy, powierzchni lub szafek, które mam Ci pomoc zorganizować.

   Odpowiedz
 5. Kinga

  Najbardziej przydatny temat, to jak utrzymać na co dzień porządek! Pozdrawiam i gratuluję ?

  Odpowiedz
  • ArchitektPorzadku

   Planuje utworzenie takiego wyzwania lub nawet kurs. Systematyczne utrzymywanie porządku do klucz do sukcesu w tej dziedzinie. Dziękuję Kinga, że ze mną jesteś ?? byłaś czwarta? prześlij proszę na mój mail architektporzadku@gmail.com zdjęcia rzeczy, powierzchni lub szafek, które mam Ci pomoc zorganizować.

   Odpowiedz
 6. Paulina

  Planowanie i zarządzanie sobą w czasie to temat dla mnie! Niedługo będę wracać do pracy po macierzyńskim i przy dwójce maluchów będę musiała organizację czasu opanować do perfekcji 😉
  PS dzięki Tobie mimo małej przestrzeni nie zalewają nas już z każdej strony zabawki a dzieci nadal mają się czym bawić 🙂

  Odpowiedz
  • ArchitektPorzadku

   Cudownie !! Bardzo się cieszę. Już w listopadzie będę zajmowała się organizacją i planowaniem. Bądź na bierząco ?? byłaś piątą osobą która dodała komentarz ? prześlij proszę na mój mail architektporzadku@gmail.com zdjęcia rzeczy, powierzchni lub szafek, które mam Ci pomoc zorganizować.

   Odpowiedz
   • Paulina

    Ach dziękuję! ❤️ Przygotowuję mail 🙂

    Odpowiedz
 7. Kasia

  Uwielbiam porządek… nie wyobrażam sobie żeby odpoczywać czy zrelaksować się w nieposprzaranym miejscu. Bardzo podoba mi się Twój blog. Trzymam kciuki!

  Odpowiedz
  • ArchitektPorzadku

   No to mamy to samo podejście do porządków ?? dziekuje za dobre słowa. Gratisowa piątka jest już zamknięta, ale w podziękowaniu za zaangażowanie otrzymujesz ode mnie jednorazową 20% zniżkę na moje usługi, do wykorzystania w dowolnym momencie. Zniżka jest przypisana do Twojego adresu e-mail.

   Odpowiedz
 8. Kasia

  Nie zauważyłam info o konkursie ? Dopisuje więc… bardzo bym chciała poczytać o planowaniu dnia, tygodnia, miesiaca w kwesti planowania sprzątania, zakupow itp. Ale temat o urządzaniu mieszkania od zera będzie również super extra. Już się nie mogę doczekać!

  Odpowiedz
  • ArchitektPorzadku

   Uwielbiam planowanie ??? Bardzo chętnie będę dzieliła się swoimi sposobami. Dziekuje, że ze mną jesteś ❤️❤️❤️ Gratisowa piątka jest już zamknięta, ale w podziękowaniu za zaangażowanie otrzymujesz ode mnie jednorazową 20% zniżkę na moje usługi, do wykorzystania w dowolnym momencie. Zniżka jest przypisana do Twojego adresu e-mail.

   Odpowiedz
 9. Ania

  Aga, gratulacje! Każdy wpis czytam niemal z wypiekami 🙂 Od początku prowadzisz, krok po kroku, przez odwracanie zakamarków, nie tylko przestrzeni mieszkalnej 😉 Dzięki 🙂

  Odpowiedz
  • ArchitektPorzadku

   Ania I❤️You. Dziekuje za dobre słowa. Pamiętaj, że jesteśmy umówione na porządki u Ciebie. Już nie mogę się doczekać

   Odpowiedz
 10. Aleksandra

  Super Agnieszka ? jak dla mnie wszystko się czyta u Ciebie super. Z nowych to urządzanie od zera ❤ fajowy konkurs ????

  Odpowiedz
  • ArchitektPorzadku

   Aleksandra, dziekuje ?❤️? Już nie mogę doczekać się naszej blogowej współpracy. Gratisowa piątka jest już zamknięta, ale w podziękowaniu za zaangażowanie otrzymujesz ode mnie jednorazową 20% zniżkę na moje usługi, do wykorzystania w dowolnym momencie. Zniżka jest przypisana do Twojego adresu e-mail.

   Odpowiedz
 11. Anonim

  Mnie by interesowało jak przekonać innych do ograniczania rzeczy wokół siebie.

  Odpowiedz
  • ArchitektPorzadku

   Chodzi o domowników czy współpracowników ?

   Odpowiedz
 12. Kobiecy asystent

  Aga! Świetny wpis i wyjątkowa okazja do podsumowań… 100 dni Twojego bloga ? Gratuluje Kochana! Powiedz mi jak Ty to robisz? Co odpuszcza a na czym się skupiasz, aby znaleźć przestrzeń na pracę zawodową, rodzinę czas z synkiem i blogowanie? Gratuluję Ci z całego ???

  Odpowiedz
  • ArchitektPorzadku

   Poruszę ten temat na początku listopada, przy pierwszym wpisie na temat organizacji i planowania. Dziekuje za dobre słowa i trzymam kciuki również za twoje dzieło http://www.kobiecyasystent.pl

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

82 + = 91

Witaj!

Nazywam się Agnieszka Witkowska i jestem Architektem Porządku. Doradzam oraz projektuje indywidualne rozwiązania w zakresie przechowywania i organizacji przestrzeni. Uważam, że uporządkowany i dobrze zorganizowany dom, to dopiero początek, większych zmian w życiu. Piszę nie tylko o porządkowaniu, ale również o bliskiej mi sferze życia, jaką jest rozwój osobisty.

Sklep

Szukaj

Archiwum

Archiwa